Sony FX9 6K Full Frame Kamera

Sony FX9 6K Full Frame Kamera

Sony FX9 6K Full Frame Kamera


6K Tam Kare Exmor R CMOS Sensör
Dinamik Aralık 15 Durakları
UHD 4K (3840 x 2160) 59,94 p'ye kadar
120 fps'ye kadar HD Kayıt
Sony E Mount
10-Bit 4: 2: 2 XAVC-I, 600 Mb / sn'ye kadar
Auto-HD ve 7-Stop ND Filtresi
800/4000 sayılı Çift Tabanlı ISO
Çift XQD Hafıza Kartı Yuvaları
12G / 3G-SDI ve HDMI Çıkışı

1 Gün
2500 TL
3 Gün
6000 TL
5 Gün
9500 TL
7 Gün
12250 TL
30 Gün
37500 TL

Sony FX9 6K FF Kamera Tanıtım

6K CMOS Exmor R Sensörü
PXW-FX9'un aşırı örneklenmiş tam çerçeve 6K sensörü, DCI 4K, UHD ve HD çözünürlüklerinde kayıt sağlar. Geri ödeme alma ve aşağı örnekleme ile güçlü görüntü işleme, geleneksel Süper 35mm sensörlerin sınırlarının ötesinde görüntü kalitesi sağlar. Arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü ayrıca gelişmiş hassasiyet ve gürültü azaltma için Sony Exmor R teknolojisini kullanır. 4K Süper 35 mm'lik bir sensöre kıyasla, FX9'un 6K sensörü daha geniş bir görüş açısı ve daha sığ bir alan derinliği sağlarken yüzey alanının iki katından daha fazlasına sahiptir.

Dinamik Aralık 15 Durakları
FX9, renk derecelendirme ve göndermede yaratıcı özgürlüğe olanak tanıyan olağanüstü bir 15+ durak dinamik aralık sunar. Kamera operatörleri, 4K 4: 2: 2 10 bit dahili kayıt kullanarak her nüansı ve detayı yakalamak için FX9'a güvenerek istedikleri sahneyi çerçeveye odaklayabilirler.

ISO Kontrolü
FX9, dış mekanlarda veya aydınlık iç mekanlarda çekim gibi tipik belgesel uygulamaları için en uygun dinamik aralığı sağlayan ISO 800 baz hassasiyetine sahiptir. ISO 4000'in ikincil bir yüksek baz hassasiyeti, sabahın erken saatlerinde ve akşam çekimleri gibi düşük ışık koşullarında üstün görüntü kalitesini koruyarak üstündür. Yavaş lens kullanırken ISO 4000 de idealdir.

Elektronik ND Filtresi
Sony'nin dahili elektronik değişken nötr yoğunluklu (ND) filtresi, otomatik olarak ayarlanabilir veya çekim yoğunluğunu aydınlatma koşulları olarak alanın derinliğini etkilemeden mükemmel pozlanmış görüntüler için çekim yoğunluğunun 1/4 ila 1/128 arasındaki yumuşak artışlarla manuel olarak ayarlanabilir. değişiklik. Sanatsal efektler için daha düşük enstantane hızına sahip daha yüksek yoğunluklu ayarları kullanın.

Kayıt formatları
Projeye bağlı olarak, Sony FX9 çeşitli kayıt formatlarına sahiptir. 602'de en yüksek 600 Mb / sn'de 422 10 bit kalite ile XAVC-I. Küçük dosya boyutunda daha uzun kayıt süresi için XAVC-Long. Geleneksel MPEG HD kodeği de mevcuttur. Tüm dosyalar XQD ortam kartlarına kaydedilecektir.

Ayarlanabilir Kare Hızları
Hızlı ve ağır çekim görüntüleri için istediğiniz kare hızını 1 - 60 fps arasında seçin. FX9, tam kare sensörü tarafından sağlanan hızlı ve yavaş hareket ile birlikte geniş açılı görünüş ve daha sığ alan derinliği ile sürükleyici bir görüntü oluşturur. Ayrıca, gelişmiş aşırı örnekleme teknolojisi ile Full HD ağır çekim görüntü kalitesini en üst düzeye çıkaran kalite öncelikli bir ayar sunar.

S-Cinetone Bakışı
S-Cinetone, zengin orta kademe renkler, çekici yüz tonları ve Sony'nin dünya lideri VENICE dijital sinematografi kamerasıyla aynı uzmanlıkta geliştirilen daha yumuşak bir ton görünümüne sahip olan günümüz içerik yaratıcılarının gereksinimlerini karşılamak üzere ayarlanan varsayılan FX9 görünümüdür. S-Cinetone, yüksek performanslı tam çerçeve görüntü algılayıcı sayesinde, post-prodüksiyon sırasında bolca enlem tutarken dikkat çeken konularla birlikte, fotoğraf makinesinin dıĢında içeriğinizin taze ve canlı görünmesi anlamına gelir.

Hızlı Hibrit AF
Kameranın tam kare sensörü ile sığ bir alan derinliğini korumak için geniş objektif açıklık ayarları kullanırken bile, keskin netleme netliğine sahip hızlı hareket eden nesneleri kolayca izleyin. Gelişmiş Hızlı Hibrit AF, olağanüstü netleme doğruluğu için hızlı ve doğru nesne takibi için faz algılama AF'yi kontrast AF ile birleştirir. Ek olarak, Yüz Algılama özelliği akıllıca tanır ve insan yüzlerine kilitlenir. Özel 561-nokta faz algılamalı AF sensörü, tüm görüntü alanı genişliğinin yaklaşık% 94'ünü ve yüksekliğinin% 96'sını kaplar, hızlı hareket eden nesnelerde bile sürekli olarak doğru, hızlı AF takibi sağlar.

Yedi seviyeli AF geçişi, nesneler arasında mümkün olduğu kadar çabuk ve hızlı bir şekilde geçiş yapmayı hızlandırır; burada hız, tarihsel TV dizisi gibi daha ölçülü bir çekim tarzına uyacak şekilde düşürülür.

Beş seviyeli AF nesnesi kaydırma hassasiyeti kilitli durumdan, çerçevedeki diğer hareketli nesneleri görmezden gelmeye, odağı bir konudan diğerine değiştirmeye duyarlı olana kadar - yarış arabaları hızlandıkça birbirine çekmek için idealdir.

Gelişmiş Görüntü Sabitleme
Gelişmiş görüntü sabitleme bilgileri, elde tutulan görüntülerin bile, son derece pürüzlü gibi çekilmiş gibi pürüzsüz görünmek için üretim sonrası Sony Catalyst Browse / Catalyst Prep yazılımı ile dönüştürülebileceği anlamına gelir. Kamera içi veya objektif stabilizasyonundan farklı olarak, Sony FX9'un yerleşik jiroskopu tarafından oluşturulan meta veriler, titreme telafisi düzeyi ile kırpılmış 4K görüntülerin çözünürlüğü arasındaki dengeyi yaratıcı bir şekilde seçmenize olanak sağlar. Bu özellik, herhangi bir E-mount lensle de uyumludur ve geleneksel NLE stabilizasyon iş akışlarından çok daha hızlı işlem yapılmasını sağlar.

4 Kanallı Ses Kaydı
FX9, her kanal için bağımsız kontrol kadranlarına sahip ses özellikleri sunar. Görüşme gibi uygulamalarda, 4 kanallı ses kaydı, ortam seslerini kaydetmek için harici bir mikrofonun ve operatör tarafından ortam sesi ve sesli notlar için dahili mikrofonun aynı anda kullanılmasını sağlar.

Girdiler ve çıktılar
FX9, 12G-SDI ve 4K çıkış için bir HDMI gibi çeşitli çıkışlarla donatılmıştır. Ayrıca, izleme esnekliğini genişletmek için HD çıkışı için bir 3G-SDI var. Çoklu kamera kullanımı için Genlock ve TC In / Out terminalleri mevcuttur.

Kayıt modları
FX9, kaydın güvenli olmasını sağlamaya yardımcı olacak bir dizi yedek kayıt moduna sahiptir. Simul Rec, iki ortam kartına aynı anda HD kaydı sağlayacaktır. 4K / HD Alt Kayıt modu, bir kartta 4K ve diğer kartta MPEG HD kayıt yapmanıza izin verir. XAVC Proxy Rec, 9 Mb / sn'lik küçük boyutlu bir proxy dosyası sunan ve ağ üzerinden kolayca gönderilebilen bir programdır. Ayrıca, herhangi bir çekimin engellenmesini önlemek için maksimum 28 saniyelik bir Cache Rec kullanılabilir.

Çok Arayüzlü (MI) Pabuç
Sony'nin esnek Çok Arayüzlü (MI) ayakkabısı, güç, sinyal bağlantıları ve uyumlu Sony aksesuarlarıyla koordine edilmiş açma / kapama düğmelerini sağlar.

İsteğe bağlı Uzatma Ünitesi
FX9'un yeteneklerini, kamera ağırlık dağılımını ve ergonomiyi rahat omuz tarzı çekimler için optimize eden isteğe bağlı XDCA-FX9 genişletme ünitesi ile daha da genişletin - ENG ve belgesel uygulamalar için ideal. Genişletme birimi ayrıca akış / dosya aktarımı için gelişmiş bir ağ ve kablosuz ses alıcısı için bir yuva ekler.

 

Sony FX9 6K Full Frame Kamera
Sony FX9 Autofocus Test
Benzer Ürünler