Sony Alpha A7R V Aynasız Kamera
Yeni

Sony Alpha A7R V Aynasız Kamera

Sony Alpha A7R V Aynasız Kamera


61 Megapiksel
Full Frame Exmor R BSI CMOS Sensör
BIONZ XR ve AI İşleme Birimi
AI Tabanlı Gerçek Zamanlı Takip AF Sistemi
8K 24p, 4K 60p, FHD 120p 10-Bit Video
4K 16-Bit Ham Çıkış; S-Log3/S-Sineton
8 cm (3.2 inc) 4 Eksenli Çok Açılı Dokunmatik Ekran
1,6 cm (0,64 tipi) Elektronik Vizör (Quad-XGA OLED)
AF/AE İzleme ile 10 fps Çekim
8-Stop 5 Eksenli Görüntü Sabitleme
Çift Hafıza Kartı Yuvası - CFexpress Type A /  SD (UHS-I/II uyumlu)
Wi-Fi / Bluetooth Kablosuz Bağlantı
1 Gün
900 TL
3 Gün
2160 TL
5 Gün
3370 TL
7 Gün
4410 TL
30 Gün
13500 TL

Sony Alpha A7R V Aynasız Kamera Tanıtım

 

61,0 etkili megapiksel ile 35 mm Full Frame görüntü sensörü

Arkadan aydınlatma sayesinde elde edilen etkili gürültü engelleme artı boşluksuz çip üzeri lensler, AR kaplaması (yansıma önleyen fitilli cam) ve optik düşük geçişli filtrenin kaldırılması ile bu sensör, Sony’nin görüntü sensörü teknolojileriyle doludur.

En son BIONZ XR görüntü işleme motoru

Önceki sürümlerinden sekiz kata kadar daha yüksek işleme gücüyle yeni BIONZ XR, gecikmeyi en aza indirip fotoğraf makinesinin video ve fotoğraf işleme gücünü önemli ölçüde artırırken yüksek miktarda veriyi işler.

Tutarlı bir şekilde doğru pozlama ve renkler

En son BIONZ XR motoru daha da iyi bir pozlama kontrolü ve renk üretimi doğruluğu sağlar. Yeni bir AE algoritması, fotoğraf ve video çakerken yüzlerdeki cilt alanını algılayarak pozlamayı buna göre kontrol edebilir.

Seçilebilir RAW görüntü boyutları ve kalitesi

Sony α7R V artık üç piksel sayısı seçeneğiyle kayıpsız RAW formatı destekliyor: L (60M), M (26M) ve S (15M). M ve S boyutu, post prodüksiyon iş akışını basitleştirmek için Full Frame ve APS-C görüntü alanlarında aynı çözünürlüğü sunar.

Gelişmiş 5 eksenli gövde içi optik sabitleme

α7R V, α serisinde bir ilk olarak, sadece gövdede 8 adıma kadar sabitleme sunacak şekilde yükseltildi. Bu, artırılmış hassasiyetten kaçınmanın tercih edilebileceği iç mekan veya gece sahnelerinde yavaş deklanşör çekimleri için etkili sabitleme sunar.

Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekim değişen koşullara uyar

Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekim, gövde içindeki hassas görüntü sabitleme sistemi kontrolünden faydalanır. 16 adede kadar piksel kaydırmalı görüntü kaydedilip bir bilgisayarla birleştirilerek tek bir görselde olağanüstü çözünürlük elde edilir. Tek piksel düzeyine kadar her küçük hareket, birleştirmeyi yapan PC yazılımı tarafından algılanıp telafi edilebilir.

Gerçek Zamanlı Algılama AF

α7R V’in AF sistemi, önemli ölçüde iyileştirilmiş genel performans sunarak nesne algılama performansında büyük iyileştirmeler sağlar. Derin öğrenme teknolojisi, daha geniş bir alanda daha yüksek Hızlı Hibrit AF performansıyla desteklenen daha güvenilir Gerçek Zamanlı Takip ile güçlü Gerçek Zamanlı Algılama AF’yi destekler.

Daha hızlı, daha hassas geniş alan AF’si

Yeni BIONZ XR motorun muhteşem işleme gücü ve güncellenen algoritmalar, fark edilir şekilde iyileştirilmiş AF performansı elde eder. Yüksek yoğunluklu bir dizide 693’e varan aşama algılama noktası12 görüntü alanının yaklaşık %79’unu kapsar.

Yeni geliştirilen, yapay zeka destekli işleme ünitesi

Fotoğraf makinesi zekasında yepyeni bir seviye  Son teknoloji YZ destekli işleme, nesne algılama hassasiyetini önemli ölçüde iyileştirmek ve potansiyel çözünürlüğünden en iyi şekilde faydalanmak için insan formları ve duruşları hakkında ayrıntılı bilgileri kullanır. Nesne algılaması; araçlar ve böcekler dahil yeni nesne türlerini kapsayacak şekilde genişletildi.

Düşük EV -4,0 ışıkta doğru AF

En son AF algoritmaları, AF-S modunda EV -4,0 kadar düşük ışık seviyelerinde bile yüksek AF hassasiyeti sağlar. α7R V’te, düşük ışıkta veya düşük diyafram açıklıkları kullanırken daha güvenilir AF sağlayan bir Netleme Önceliği modu da bulunur.

Gelişmiş nesne algılaması için YZ destekli işleme ünitesi

α7R V, nesnelerin daha doğru şekilde ve daha fazla nesne türünün algılanmasını sağlamak için ciddi miktarda veriyi işleme almaya ayrılmış bir yapay zeka destekli işleme ünitesiyle donatılmıştır.

İnsan pozu tahmini

Sony α7R V, hareketi algılamak için nesne formunu kullanarak insan gözünü yaklaşık %60 daha iyi tanır. İnsan pozu tahmini, sadece gözleri değil beden ve kafa konumunu da hassasiyetle algılamak için öğrenilmiş insan form ve duruşlarıyla fotoğraf makinesinden başka bir tarafa bakan veya maske takan bir nesneye kilitlenip onu takip etmeyi mümkün kılar.

Daha fazla nesne türü algılama

İnsanlar, hayvanlar ve kuşlara ek olarak artık böcekleri, arabaları, trenleri ve uçakları da algılıyor. Böylece hem fotoğraf hem video çekerken daha yüksek esneklik ve güvenilirlik sağlar. Artık İnsan, Hayvan ve Kuş ayarları için gözlere (Gerçek Zamanlı Eye AF) ek olarak kafa ve vücut da algılanıyor.

İyileştirilmiş WB kontrolü hassasiyeti

Sony α7R V’in yapay zeka özellikleriyle birlikte AWB işlevi de gelişti. Fotoğraf makinesinin ön tarafındaki "Görünür Işık + IR sensörüne" ek olarak yapay zeka destekli işleme ünitesi, nesnenin gölgede olduğu zorlu aydınlatma koşullarında daha doğru beyaz dengesi elde etmeye yardımcı olur.

Çözünürlükte yeni bir zirve

Yaklaşık 61,0 milyon etkili piksel ile 35 mm Full Frame arkadan aydınlatmalı Exmor R™ CMOS görüntü sensöründen elde edilen çıkış, fotoğraflar ve videolarda nefes kesici detaylar sunmak için gelişmiş BIONZ XR™ işleme motoru tarafından gerçek zamanlı olarak olabildiğinde işlenir.

Introducing Alpha 7R V | Sony | α
AI-driven performance | Alpha 7R V | Sony | α
Benzer Ürünler