Blackmagic URSA Mini Pro 12K
Yeni

Blackmagic URSA Mini Pro 12K

Blackmagic URSA Mini Pro 12K


Blackmagic URSAMini Pro 12K

5. nesil renk bilimi ve 14 adımlı dinamik aralıklı devrimsel bir 12K Süper 35mm, 80 megapiksel sensöre sahip URSA Mini Pro 12K, üst düzey sinema film yapımı için tasarlandı.

Dünyanın En GelişmişDijital Film Kamerasıyla Tanışın!
Dijital Film, Olağanüstü Çözünürlük
Sinematik Super 35 12K Sensör
12K’da Çekim Yap, BirDizüstü Bilgisayarda Kurgula
Blackmagic RAW Destekli Görüntü Yakalama
Sanal Sinema Film Prodüksiyonu
Hızlı ve Esnek Post Prodüksiyon için Optimize Edildi
Daha Yüksek KareHızlarında Tam Çözünürlük

1 Gün
1800 TL
3 Gün
4500 TL
5 Gün
6800 TL
7 Gün
8850 TL
30 Gün
28200 TL

Dünyanın En GelişmişDijital Film Kamerasıyla Tanışın!

 Ödüllü URSA Mini gövdesinde yerleşik bir 12.288 x 6.480 12K Süper 35 sensör ve 14 durak dinamik aralığı ile URSA Mini Pro 12K dijital filmde bir devrimdir. Kare başına 80 megapiksel, yeni renk bilimi ve Blackmagic RAW kodeğinin sağladığı esnekliğin birleşimi, 12K ile çalışmayı gerçeğe dönüştürüyor. 12K’dan yüksek kalitede örnekleme işlemi, yumuşak cilt tonları ve üst düzey fotoğraf kameralarının sağladığı olağanüstü ayrıntılarla birlikte, en iyi 8K ve 4K görüntüleri sunar. 12K’da 60 fps, 8K’da 120 fps ve 4K Super 16’da 240 fps’ye kadar çekim yapabilirsiniz. URSA Mini Pro 12K, değiştirilebilir bir PL yuvanın yanı sıra, yerleşik ND filtreler, çift CFast ve UHS-II SD kart kaydedici, bir SuperSpeed USB-C genişletme portu ve daha nicesini içerir. Kurgudan renge, VFX’e ve bunlar gibi post prodüksiyonun tüm aşamalarında yaratıcı kontrol için DaVinci Resolve Studio dahil edilmiştir.

 

Dijital Film, Olağanüstü Çözünürlük

URSA Mini Pro 12K’nın sağladığı en üst seviyedeki çözünürlüğü, geleneksel sinema film kalitesinin çok ötesine geçiyor. İnanılmaz detay, geniş dinamik aralık ve yoğun, derin renk özellikleri dahil olmak üzere, film ile çekim yapmanın faydalarından yararlanıyorsunuz. Sinema filmleri, televizyon dizileri ve üç boyutlu, büyük format IMAX gösterimleri için mükemmel. Nesne kenarlarında sağladığı harika netlik, canlı görüntü ve bilgisayar grafiklerinin birleştirilmesi de dahil, yeşil perde ve görsel efektlerle çalışmak için onu ideal kılıyor. 12K’da süper örnekleme özelliği sayesinde, yalnızca 8K’da daha iyi renk ve çözünürlük elde etmekle kalmayıp, aynı zamanda merdivenlenmenin gizlenmesiyle pürüzsüzlük de kazanıyorsunuz. Dijital film teknolojisinin bu yeni kuşağı, filmden daha da iyi olan bir deneyim sunmak üzere, görüntülerde analog tarzı bir saflık ve yumuşaklıkla yeni bir dönemi başlatıyor.

 

Sinematik Super 35 12K Sensör

Blackmagic URSA Mini Pro 12K, 12.288 x 6.480 yerel çözünürlüklü devrimsel bir yeni sensör içerir. Bu, her kare için 80 megapiksele eşittir! 14 duraklı muhteşem bir dinamik aralığa sahip Süper 35 sensörde yerel ISO 800’dür. Yeni 12K sensörde eşit miktarlarda kırmızı, yeşil ve mavi pikseller bulunur ve farklı çözünürlükteki görüntüler için optimize edilmiştir. Saniyede 60 karede 12K çekim yapabilirsiniz veya görüş alanınızı değiştirmeden ya da kırpmadan 120 fps’ye kadar 8K veya 4K RAW’da çalışabilmek için sensör içi ölçeklendirme fonksiyonunu kullanabilirsiniz. URSA Mini Pro’nun değiştirilebilir mercek yuvası, en geniş çeşitlilikteki klasik ve modern sinema mercekleri arasından seçim yapmanızı mümkün kılarak, en beğendiğiniz merceklerin sağladığı özellik ve detayların tamamını yakalamanıza olanak veriyor.

 

 

12K’da Çekim Yap, BirDizüstü Bilgisayarda Kurgula

12 bit RAW iş akışlarını 12K’da kolaylaştırmak üzere, URSA Mini Pro 12K sensör ve Blackmagic RAW birlikte tasarlanmıştır. Son derece etkili olan yeni nesil bir kodek olarak Blackmagic RAW, 12K çekim yapıp bir dizüstü bilgisayarda kurgu yapmanızı sağlıyor. Bu, başka kodeklerle hiçbir şekilde mümkün olmayan bir özelliktir. Sensörün bu devasa çözünürlüğü, çekimlerinizi post prodüksiyonda 8K veya 4K teslimat için yeniden kadrajlayabileceğiniz anlamına gelir. Tek bir kamera ile çok kameralı bir çekim gibidir. Muhteşem görünümlü dikey ve kare ekran video için de idealdir. Sensörün ve Blackmagic RAW’ın gelişmiş tasarımı sayesinde, render işlemine gerek kalmadan, anında post prodüksiyonda istediğiniz çözünürlükte çalışabilirken, bütün sensörün renk doğruluğunu da muhafaza edebilirsiniz.

Benzer Ürünler