[text_divider type=”double”]

PXW-X200

[/text_divider]

[column parallax_bg=”disabled” parallax_bg_inertia=”-0.2″ extended=”true” extended_padding=”true” background_color=”#4d84a8″ background_image=”” background_repeat=”” background_position=”” background_size=”auto” background_attachment=”” hide_bg_lowres=”false” background_video=”” vertical_padding_top=”0″ vertical_padding_bottom=”0″ more_link=”” more_text=”” left_border=”transparent” class=”” id=”” title=”” title_type=”single” animation=”none” width=”1/1″ last=”true”]

PXW-X200 üç 1/2 tipi Exmor® CMOS sensörlü kompakt XDCAM video kamera, Full HD XAVC Intra ve XAVC Uzun GOP’nin yanında MPEG HD 422 50 Mb/sn, MPEG HD 420 35 Mb/sn, MPEG IMX ve DV formatlarında yüksek hassasiyetli ve düşük parazitli kayıtlar sunar. PMW-200’ün halefi olan PXW-X200 eşzamanlı kayıtlar, önbellek kayıtları, Ağır ve Hızlı Çekim işlevi için iki SxS bellek kartı yuvası, 3,5 inç tipi QHD (960 x 540) renkli LCD panel ve 29,3 mm’den 499 mm’ye (35 mm eşdeğeri) yakınlaştırma yapabilen, üç adet son noktalı bağımsız halkaya sahip 17x Fujinon profesyonel HD yakınlaştırma lensi gibi etkileyici özelliklere sahiptir. PXW-X200 ayrıca dahili kablosuz çalışma özelliğine sahiptir ve uzaktan kumanda, dosya aktarma, akıllı telefonlar ve tabletlerle izleme ve akış* özellikleri sunar.

[/column]

[column parallax_bg=”disabled” parallax_bg_inertia=”-0.2″ extended=”true” extended_padding=”true” background_color=”#f5f5b7″ background_image=”” background_repeat=”” background_position=”” background_size=”auto” background_attachment=”” hide_bg_lowres=”false” background_video=”” vertical_padding_top=”0″ vertical_padding_bottom=”0″ more_link=”” more_text=”” left_border=”transparent” class=”” id=”” title=”” title_type=”single” animation=”none” width=”1/1″ last=”true”]

[column_1 width=”1/2″ title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

PXW-X200 Özellikleri

[/column_1]

[column_1 width=”1/2″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

 • Üç 1/2 inç tipi Exmor® CMOS Full HD sensör üstün görüntü kalitesi sunar

  PXW-X200 yüksek çözünürlüğe, yüksek hassasiyete, düşük parazite ve geniş dinamik aralığa ulaşmak için üç 1/2 inç tipi Full-HD Exmor® CMOS sensöre sahiptir. PXW-X200 bu görüntü sensörleriyle zorlu aydınlatma koşullarında profesyonel çekimler için gerekli olan 1080/59,94i’de F12 ve 1080/50i’de F13 seviyelerinde yüksek hassasiyete ulaşır.

 • Son noktalı üç bağımsız halkaya ve yüksek odak uzaklığına sahip 17x profesyonel HD yakınlaştırma lensi

  PXW-X200’de 29,3 mm’den 499 mm’ye (35 mm eşdeğeri) yakınlaştırma yapabilen 17x Fujinon profesyonel HD yakınlaştırma lensi bulunur. 1/2 inç tipi lensin son noktalı üç bağımsız kontrol halkası odak, yakınlaştırma ve irisin manuel olarak kontrol edilmesini sağlayarak daha iyi ve hızlı ayar yapma imkanı sunar.

 • Yüksek kaliteli XAVC Intra ve XAVC Uzun GOP kayıtlar

  PXW-X200, dünya genelindeki büyük yayıncılar tarafından kabul edilen MXF (Malzeme Değişim Formatı) formatında MPEG HD 422 50 Mb/sn’nin yanı sıra XAVC Intra ve XAVC Uzun GOP codec’lerini de destekler. XAVC teknolojisi, olağanüstü performans sıkıştırma teknolojisi sağlayan H.264 standardını temel alır. XAVC Intra (kare) sıkıştırma, her kareyi diğer karelerden bağımsız şekilde kodlayarak kayıpsız, daha iyi görüntü kalitesi sağlar. Uzun GOP codec’te yalnızca belirli kareler ayrı ayrı kodlanır. Bu, codec’in videoyu Intra teknolojisinden çok daha düşük bir bit hızına sığdırmasını sağlar. Bunun ana avantajı, daha hızlı alım ve düzenlemedir. XAVC Uzun GOP dosyaları ayrıca XVAC Intra dosyalarından daha az depolama alanı gerektirerek kayıt ortamı bütçesinden tasarruf edilmesini sağlar. XAVC codec, zengin ton ifadelerine sahip yüksek tanımlı kayıtlar için 10 bit örnekleme kullanır.

[/column_1]

[/column]

[column parallax_bg=”disabled” parallax_bg_inertia=”-0.2″ extended=”true” extended_padding=”true” background_color=”#dc8d74″ background_image=”” background_repeat=”” background_position=”” background_size=”auto” background_attachment=”” hide_bg_lowres=”false” background_video=”” vertical_padding_top=”0″ vertical_padding_bottom=”0″ more_link=”” more_text=”” left_border=”transparent” class=”” id=”” title=”” title_type=”single” animation=”none” width=”1/1″ last=”true”]

[column_1 width=”1/2″ title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

 • Daha fazla esneklik için değiştirilebilir kayıt

  Video kamera XAVC HD, MPEG HD 422 50 Mb/sn ve MPEG HD 420 35 Mb/sn kayıt yapmanın yanı sıra MXF dosya formatında 25 Mb/sn’de DVCAM ve UDF modunda 50 Mb/sn’de MPEG IMX desteği sunar. MPEG HD 422, yüksek kaliteli görüntü ve renk anahtarı için ideal olan daha ayrıntılı renk üretimi sunar. Yüksek kaliteli MPEG HD422 50 Mb/sn, EBU’nun uzun süreli yayın prodüksiyonlarına yönelik en son önerileriyle tamamen uyumludur ve yayın istasyonları ve prodüksiyon stüdyolarında yaygın şekilde kabul görmektedir. Bu kayıt olanağı, PXW-X200’ün haber alma ve belgesel prodüksiyonu gibi geniş bir yayın uygulamaları yelpazesi için ideal bir seçim olmasını sağlar.

 • Çift SxS ortam yuvası, “Simul” veya “Relay” kayıt ve bağımsız kayıt kontrolü

  PXW-X200’de iki SxS bellek kartı yuvası bulunur. Video kamera SxS PRO+ ve SxS-1 bellek kartlarıyla uyumludur. Ayrıca XQD, SDXC ve SDHC kartlar da uygun kart adaptörüyle birlikte kullanılabilir. İki ortam yuvası ya “Simul” veya “Relay” modunda kayıt yapabilir. “Simul” modu, iki bellek kartına eş zamanlı kayıt yapma imkanı sunarken “Relay” modu, ilk bellek kartı dolduğunda kaydın otomatik olarak ikinci bellek kartına geçmesini sağlar. Kullanıcı, biri tutma yerinde diğeri video kameranın gövdesinde olmak üzere PXW-X200’de iki Başlat/Durdur düğmesi ayarlayabilir ve bu düğmeleri Simul modunda kayıt yaparken farklı bellek kartlarında kayıt başlatmak ya da durdurmak için kullanabilir.
  * Simul kayıt modu için ürün yazılımı yükseltmesi gerekir.

[/column_1]

[column_1 width=”1/2″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

PXW-X200 Kiralama1

[/column_1]

[/column]

[column parallax_bg=”disabled” parallax_bg_inertia=”-0.2″ extended=”true” extended_padding=”true” background_color=”#417b90″ background_image=”” background_repeat=”” background_position=”” background_size=”auto” background_attachment=”” hide_bg_lowres=”false” background_video=”” vertical_padding_top=”0″ vertical_padding_bottom=”0″ more_link=”” more_text=”” left_border=”transparent” class=”” id=”” title=”” title_type=”single” animation=”none” width=”1/1″ last=”true”]

[column_1 width=”1/2″ title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

PXW-X200 film ekipmanları

[/column_1]

[column_1 width=”1/2″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

 • Önbellek kaydı

  Etkinleştirildiğinde PXW-X200 dahili belleğine kesintisiz ses ve video akışı gerçekleştirir. Kayıt Başlatma/Durdurma düğmesine basıldığında, video kameranın tampon belleğine alınan içerik kayıt klibinin başından bellek kartına kaydedilir. Ön bellek süresi 15 saniyeye kadar ayarlanabilir. Bu işlev, haber alma gibi uygulamalarda önemli anları kaçırmamak amacıyla gelişen durumları çekmek için kullanışlıdır.

 • Kablosuz dosya aktarma ve akış*

  Kullanıcılar birlikte verilen Kablosuz LAN modülünü takarak PXW-X200’ün kablosuz işlevini etkinleştirebilir. Ayrıca ayrı satılan internet yönlendiricilerini bağlayarak yüksek çözünürlüklü dosyaları bulut sunucusuna aktarabilirler, böylece çekim devam ederken düzenleme işlemi başlatılabilir. PXW-X200 akış özelliğine de sahiptir. Ayrı satılan LTE USB modülünü** takarak canlı video ve ses akışı gerçekleştirilebilir ve bu akışlar uzak bir konumdan izlenip kaydedilebilir.
  * Bu işlevi etkinleştirmek için ürün yazılımı yükseltmesi gerekir.
  ** Bu işlev yalnızca uyumlu modüllerle çalışır.

 • Content Browser Mobile™ ile Yakın Alan İletişimi* (NFC) işlevi

  Yakın Alan İletişimi (NFC) işlevi, ağ parametrelerini manuel olarak ayarlamadan akıllı telefon veya tabletle tek dokunuşla kolayca kablosuz LAN bağlantısı kurma imkanı sunar. Content Browser Mobile** uygulaması kullanıcıların çekilmekte olan videoyu kolayca izlemesini ve odak, yakınlaştırma, iris, beyaz dengesi, kayıt başlatma/durdurma ve daha birçok video kamera işlevini kablosuz olarak kontrol etmesini sağlar.
  * NFC, PXW-X200 ve NFC özelliğine sahip bir akıllı telefon veya tablet arasında yakın mesafeli kablosuz iletişim kurar.

[/column_1]

[/column]

[column parallax_bg=”disabled” parallax_bg_inertia=”-0.2″ extended=”true” extended_padding=”true” background_color=”#98cadd” background_image=”” background_repeat=”” background_position=”” background_size=”auto” background_attachment=”” hide_bg_lowres=”false” background_video=”” vertical_padding_top=”0″ vertical_padding_bottom=”0″ more_link=”” more_text=”” left_border=”transparent” class=”” id=”” title=”” title_type=”single” animation=”none” width=”1/1″ last=”true”]

[column_1 width=”1/2″ title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

 • SD karta proxy kayıt

  PXW-X200 SD karta proxy video H.264 kaydı yapabilir. Daha esnek bir iş akışı için proxy videonun çözünürlüğü ve bit hızı değiştirilebilir. Yayın sistemleriyle daha iyi uyumluluk için proxy dosyalar MP4 formatında kaydedilir. İçeriğin düşük bant genişliğine sahip mobil ağlar üzerinden hızla paylaşılması için küçük proxy video dosyaları ana hat kaydından ayrı olarak oluşturulur ve SD kartlara kaydedilir.

 • XLR kablosu kullanmadan esnek bağlantı için Çoklu Arabirim Yuvası* (MI Yuvası)

  PXW-X200’de mekanik bağlantı yerinde video kameranın takılı aksesuarla iletişim kurmasını sağlayan bir elektrikli arabirim bulunan Çoklu Arabirim Yuvası (MI Yuvası) bulunur. MI Yuvasına takılan aksesuarlar video kameradan kontrol edilebilir. MI Yuvası bağlantısı kullanıldığında, UWP-D11 veya UWP-D12 kablosuz mikrofon paketinden gelen ses sinyali, XLR kablosu olmadan kablosuz mikrofon alıcısından PXW-X200’e aktarılabilir. PXW-X200 alıcıya güç sağlar ve alıcının çalışması için pil gerekmez. Örneğin, MI Yuvasına HVL-LBPC video ışığı takılıysa video ışığı video kameradan açılabilir ve kapatılabilir.
  *MI Yuvası, 2015 İlkbaharında çıkması planlanan bir ürün yazılımı yükseltmesiyle etkinleştirilecektir.

 • 3,5 inç tipi QHD (960×540) renkli LCD panel

  PXW-X200 odağı hassas şekilde kontrol etmeye yardımcı olan büyük, kolay okunur, 3,5 inç tipi QHD renkli LCD panele sahiptir. Bu LCD panel ayrıca çekim işlemlerini destekleyen çeşitli bilgiler görüntüler.

[/column_1]

[column_1 width=”1/2″ last=”true” title=”” title_type=”single” animation=”none” implicit=”true”]

PXW-X200 Kiralama1

[/column_1]

[/column]

[column parallax_bg=”disabled” parallax_bg_inertia=”-0.2″ extended=”” extended_padding=”1″ background_color=”” background_image=”” background_repeat=”” background_position=”” background_size=”auto” background_attachment=”” hide_bg_lowres=”” background_video=”” vertical_padding_top=”0″ vertical_padding_bottom=”0″ more_link=”” more_text=”” left_border=”transparent” class=”” id=”” title=”” title_type=”single” animation=”none” width=”1/1″ last=”true”]

[text_divider type=”double”]

Teknik Özellikler

[/text_divider]

[tabs layout=”vertical” nav_color=”accent1″ left_color=”accent8″ right_color=”accent7″]
[tab icon=”” title=”Kayıt Formatı”]

exFAT XAVC-I modu: CBG, maks. 112 Mb/sn, MPEG-4 H.264/AVC
– 1920×1080/59,94i, 50i, 29,97P, 23,98P, 25P
– 1280×720/59,94P, 50P
XAVC-L 50 modu: VBR, maks. 50 Mb/sn, MPEG-4 H.264/AVC
– 1920×1080/59,94P, 50P, 59,94i, 50i, 29,97P, 23,98P, 25P
– 1280×720/59,94P, 50P
XAVC-L 35 modu: VBR, maks. 35 Mb/sn, MPEG-4 H.264/AVC
– 1920×1080/59,94P, 50P, 59,94i, 50i, 29,97P, 23,98P, 25P
XAVC-L 25 modu: VBR, maks. 35 Mb/sn, MPEG-4 H.264/AVC
– 1920×1080/59,94i, 50i
exFAT MPEG HD422 modu: CBR, 50 Mb/sn, MPEG-2 422P@HL
– 1920×1080/59,94i, 50i, 29,97P, 23,98P, 25P
– 1280×720/59,94P, 50P, 29,97P, 23,98P, 25P
MPEG HD420 HQ modu: VBR, maks. 35 Mb/sn, MPEG-2 MP@HL
– 1920×1080/59,94i, 50i, 29,97P, 23,98P, 25P
– 1440×1080/59,94i, 50i, 29,97P, 23,98P, 25P
– 1280×720/59,94P,50P, 23,98P (2-3 Pull Down)
DVCAM modu: CBR, 25 Mb/sn, DVCAM
– 720×480/59,94i, 29,97PsF
– 720×576/50i, 25PsF
UDF MPEG HD422 modu: CBR, 50 Mb/sn, MPEG-2 422P@HL
– 1920×1080/59,94i, 50i, 29,97P, 23,98P, 25P
– 1280×720/59,94P, 50P, 29,97P, 23,98P, 25P
MPEG HD420 HQ modu: VBR, maks. 35 Mb/sn, MPEG-2 MP@HL
– 1920×1080/59,94i, 50i, 29,97P, 23,98P, 25P
– 1440×1080/59,94i, 50i, 29,97P, 23,98P, 25P
– 1280×720/59,94P,50P, 23,98P (2-3 Pull Down)
MPEG IMX50 modu: CBR, 50 Mb/sn, MPEG-2 422P@ML Intra
– 720×486/59,94i, 29,97PsF
– 720×576/50i, 25PsF
DVCAM modu: CBR, 25 Mb/sn, DVCAM
– 720×480/59,94i, 29,97PsF
– 720×576/50i, 25PsF
FAT MPEG HD420 HQ modu: VBR, maks. 35 Mb/sn, MPEG-2 MP@HL
– 1920×1080/59,94i, 50i, 29,97P, 23,98P, 25P
– 1440×1080/59,94i, 50i, 29,97P, 23,98P, 25P
– 1280×720/59,94P,50P, 29,97P, 25P, 23,98P
MPEG HD420 SP modu: CBR, 25 Mb/sn, MPEG-2 MP@H-14
– 1440×1080/59,94i, 50i, 23,98P (2-3 Pull Down)
DVCAM modu: CBR, 25 Mb/sn, DVCAM
– 720×480/59,94i, 29,97PsF
– 720×576/50i, 25PsF
Proxy: H.264
– 1280×720: 9 Mb/sn
– 640×360: 3 Mb/sn
– 480×270: 1 Mb/sn
– 480×270: 500 Kb/sn

[/tab]

[tab icon=”” title=”lens Tipi”]

Lens Yuvası Sabit
Yakınlaştırma Oranı 17x (optik), servo/manuel
Odak Uzaklığı f = 5,6-95,2 mm
(35 mm eşdeğeri: 29,3-499 mm)
İris F1,9-F16 ve kapat, otomatik/manuel seçilebilir
Odak 800 mm – ∞ (Makro Kapalı),
50 mm – ∞ (Makro Açık, Geniş),
800 mm – ∞ (Makro Açık, Tele),
AF/MF/Full MF seçilebilir
Görüntü Sabitleyici Açık/Kapalı seçilebilir, lens kaydırma
Filtre Çapı M77 mm, aralık 0,75 mm

[/tab]

[tab icon=”” title=”Kamera sistemi”]

Görüntüleme Aygıtı (Tip) 3 yongalı 1/2 inç tipi “Exmor®” Full HD CMOS
Etkin Resim Öğeleri 1920 (H) x 1080 (V)
Yerleşik Optik Filtreler Net, 1: 1/8 ND, 2: 1/64 ND
Hassasiyet F12 (tipik, 1920 x 1080/59,94i modu)
F13 (tipik, 1920 x 1080/50i modu)
Minimum Aydınlatma 0,09 lx (tipik, 1920 x 1080/59,94i, F1,9, +18 dB kazanç, 64 kare birikimi ile, Gama kapalı, %100 video seviyesi)
0,02 lx (tipik, 1920 x 1080/59,94i, F1,9, +18 dB kazanç, 64 kare birikimi ile, Gama açık, %50 video seviyesi)
S/G Oranı 58 dB (Y) (tipik)
Enstantane Hızı 1/32 saniye – 1/2000 saniye
Ağır ve Hızlı Çekim İşlevi XAVC Intra/Uzun modu:
– 1080P: NTSC ayarında 1-30 ve 60 fps, PAL ayarında 1-25 ve 50 fps
– 720P: NTSC ayarında 1-60 fps, PAL ayarında 1-50 fps
MPEG HD422 modu:
– 1080P: NTSC ayarında 1-30 fps, PAL ayarında 1-25 fps
– 720P: NTSC ayarında 1-60 fps, PAL ayarında 1-50 fps
MPEG HD420 HQ modu:
– 1080P: 1-30 fps
– 720P: 1-60 fps
Beyaz Dengesi Ön Ayar (3200K), Bellek A, Bellek B/ATW
GPS*2 Evet
Kablosuz işlevler Evet
NFC Evet

[/tab]

[tab icon=”” title=”Giriş/çıkış”]

Ses Girişi XLR tipi 3 pimli (dişi) (x2)
HDMI Çıkışı Tip A (x1)
SDI Çıkışı BNC (x1), 3G/HD/SD seçilebilir
Kompozit Çıkışı/GENLOCK GİRİŞİ BNC (x1)
Ses Çıkışı A/V çoklu konnektör (x1)
USB USB cihaz, mini-B (x1)
TC girişi/çıkışı BNC (x1)
Lens Uzak 8 pimli, yuvarlak (x1)
DC Girişi DC jakı (x1)
Yuva Çoklu Arayüz Yuvası (x1)
Kulaklık Çıkışı Stereo mini jak ø3,5 mm (x1)
İsteğe bağlı 4 pimli A Tipi (x1)

[/tab]

[tab icon=”” title=”LCD ekran”]

Vizör 0,45 inç tipi renkli LCD: 852 (Y) x 480 (D), 16:9
LCD 3,5 inç tipi renkli LCD monitör: 960 (Y) x 3 (RGB) x 540 (D), 16:9

[/tab]

[tab icon=”” title=”Genel”]

Kütle Yaklaşık 2,4 kg (5 lb 4,7 oz) (gövde)
Yaklaşık 2,8 kg (6 lb 2,8 oz) (parasoley, vizör adaptörü, BP-U30 pil, SxS bellek kartı ile)
Boyutlar (G x Y x D)*1 168×161×331 mm (6 5/8 x 6 3/8 x 13 1/8 inç) (çıkıntılar olmadan)
Güç Gereksinimleri DC 12 V
Güç Tüketimi Yaklaşık 18 W (LCD Kapalı, EVF Açık, G/Ç Seçimi Kapalı ve Kablosuz işlevi kapalı kayıt yaparken)
Yaklaşık 23 W (LCD Açık, EVF Kapalı, HD-SDI çıkışı ve Kablosuz işlevi açık kayıt yaparken)
Çalışma Sıcaklığı 0°C – 40°C (32°F – 104°F)
Saklama Sıcaklığı -20°C – +60°C (-4°F – +140°F)
Pil ile Çalışma Süresi BP-U90 pil paketiyle: yaklaşık 4,5 saat
(LCD Kapalı, EVF Açık, G/Ç Seçimi Kapalı ve Kablosuz işlevi kapalı kayıt yaparken)
BP-U60 pil paketiyle: yaklaşık 3 saat
(LCD Kapalı, EVF Açık, G/Ç Seçimi Kapalı ve Kablosuz işlevi kapalı kayıt yaparken)
BP-U30 pil paketiyle: yaklaşık 1,5 saat
(LCD Kapalı, EVF Açık, G/Ç Seçimi Kapalı ve Kablosuz işlevi kapalı kayıt yaparken)

[/tab]
[/tabs]

[/column]

[column parallax_bg=”disabled” parallax_bg_inertia=”-0.2″ extended=”true” extended_padding=”true” background_color=”#ff5252″ background_image=”” background_repeat=”” background_position=”” background_size=”auto” background_attachment=”” hide_bg_lowres=”false” background_video=”” vertical_padding_top=”0″ vertical_padding_bottom=”0″ more_link=”” more_text=”” left_border=”transparent” class=”” id=”” title=”” title_type=”single” animation=”none” width=”1/1″ last=”true”]

[slogan button_text=”” link=”” button_icon=”” button_icon_color=”” button_icon_placement=”left”]

PXW-X200 kiralamak veya rezervasyon için bizimle iletişime geçebilirsiniz. [button id=”” style=”border” class=”” align=”” link=”https://gurbuzproduksiyon.com/iletisim/” linkTarget=”_self” bgColor=”accent7″ hover_color=”accent1″ font=”18″ icon=”” icon_placement=”left” icon_color=””]İletişim Form[/button]

[/slogan]

[/column]