Ürün Çekimi
Reklam Çekimi
Dizi Çekimi
Klip Çekimi
Eğitim Filmi Çekimi
Konser Çekimi

Ürün Çekimi

Gürbüz Prodüksiyon, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçıları, reklamcılar, art direktörler, metin yazarları, kurgu ve montaj ekibi ile
sektörel çözümler sunmak ve “ürün tanıtımı” anlayışını değiştirmek için tüm hızıyla çalışmalarına devam etmektedir.
Marka olmanın sadece iyi ürün çıkarmakla orantılı olmadığını, doğru stratejilerle gerçekleştirilen tanıtımların,
ürünlerin esas değerini ortaya çıkardığını bilen ekibimiz, tecrübesi ve yaratıcı fikirleri ile ürünlerinizi gerçek müşteri kitlesiyle
bir araya getiren ürün çekimi hizmetlerine imza atıyor.
Konsept Ürün Çekimi

konseptKonsept Ürün Çekimi

Konsept Ürün Çekimi Algı Oluşturur!

Doğru konsept ürün çekimi için en önemli belirleyici özellik, ürünü görsele doğru yansıtmaktan geçer. Çekimlerde en önemli faktörlerden biri aydınlatmadır. Işık kullanımı, konsept ürün çekimi sonucunu birebir olumlu ya da olumsuz etkiler. Konsept ürün çekimi için en önemli unsur doğru aydınlatmadır ve ayrıntıları doğru yakalamayı sağlar. Konsept ürün çekimi hassasiyet ister, aydınlatmanın yanı sıra renk yönetimi ve diğer teknik detayların ön planda tutulması gerekir. Yüksek çözünürlük, doğru tonlar, detaylar gibi teknik özellikler konsept ürün çekimi yapılan görselde bir araya geldiği zaman, kaliteli görüntüler elde edilir.

Modelli Ürün Çekimi

kisspng-shopping-bag-fashion-real-estate-ads-5a722b37e4c995.1900803715174316079371Modelli Ürün Çekimi

Markaların ürünlerini sergilemek için en çok tercih ettiği ürün çekimi yöntemlerinden biri olan mankenli ürün çekimi sanal ve reel vitrin oluşturmada birebir.

Özellikle tekstil, takı ve aksesuar sektörlerinin sıklıkla kullandığı mankenli ürün çekimleri, stüdyo ve açık hava uygulamaları olmak üzere etkileyici görselleri farklı konsept ve hikayelerle anlatıyor. E-ticaret sitelerinin de vazgeçilmezi olan görseller tam bir pazarlama silahı. Ürünlerinizi tüketicinin beğenisine canlı canlı sunmanızı sağlıyor.

Endüstriyel Ürün Çekimi

endustriurunEndüstriyel Ürün Çekimi

Endüstriyel çekimler,  ürünlerin üretim ve sunum aşamalarını kapsar. Fabrikalardan satış kanallarına gelene kadar ürünlerin geçirdiği değişimler ve ürünler tanıtılır.

Çekim yaparken dikkat edilecek en önemli konu ışığın doğru kullanımı ve ürünün amaçlanan şekilde yansıtılmasıdır. Genellikle fabrikalarda yapılan çekimlerde harici ışıklar kullanarak ideal görüntüye kavuşturulan ürünler farklı açılardan çekilir.

Endüstriyel ürün profesyonel çekim teknikleri ve makineler ile hazırlanır. Ürünlerin özelliklerini yansıtacak görseller, ayrıntılı bir şekilde hazırlanarak etkileyici sunumlarla sergilenir. Deneyimli ve uzman bir kadronun elinden çıkan görseller:

  • Ürünlerin tanıtımını ve satışını gerçekleştirir.
  • Müşteriye ürün hakkında detaylı bilgi verilmiş olur.
  • Sektörel fark yaratmanızı sağlar.
  • Yüksek kalitede ve farklı mecralarda kullanılacak görüntüler elde edilir.
  • Hedef kitleye hızla ulaşmayı sağlar.

Reklam Çekimi

Reklam filmi çekiminde profesyonel ekip ve ekipmanlarımızla, Gürbüz Prodüksiyon olarak projeleriniz için en iyi
çözümleri sunmaktayız. Reklam filmi yapımında ve tanıtım filmi çekimlerinde sizinle beraber fikir
alışverişinde bulunarak prodüksiyonlarımızı gerçekleştirmekteyiz.
"Marka / Ürün" bilinirliliğini arttırmak için oluşturulan reklam filmi çekimlerinde senaryo,
kamera çekimi, animasyon, görsel efekt, seslendirme ve müzik gibi öğeleri bir arada harmanlayarak, profesyonel prodüksiyon
hizmetini firmanızın istekleri doğrultusunda, kurumsal kimliğinize uygun olarak hazırlamaktayız.
TV Reklam Çekimi

Televizyon reklam filmi; televizyon kanallarında yayınlanan, bir ürünü ya da firmayı tanıtan reklam filmidir. Televizyonun icadından beri Tv reklam filmleri, etkili bir reklam yapma ve hedef kitle ile iletişim kurma yöntemi olarak hayatımızda yer almaktadır.

                                     〉 Konvansiyonel medya araçlarını kullanarak geniş kitlelere ulaşır.               〉Eski ve güvenilir bir reklam yapma yöntemidir.

                          〉Dijital reklam araçlarına göre daha sürdürülebilirdir.            〉Sosyal medya kullanıcısı olmayan kesime ulaşmak için etkili bir yöntemdir.

Gürbüz Prodüksiyon, alanında uzman prodüksiyon ekibi ile kaliteli TV reklam filmleri ortaya çıkarıyor. Creative yazar ekibi, geleneksel bir yöntem olan TV reklam filmlerini sıradanlıktan kurtaracak senaryolar üretiyor. Müşteri odaklı yapısı ortaya çıkan projenin, iş ortağı firmanın iletmek istediği mesajları eksiksiz bir şekilde iletmesini sağlıyor.

         ¤ Brifing incelenir ve detaylı bir benchmarking çalışması yapılır.        ¤ Creative yazar ekibi yaratıcı bir çalışmayla gerekli metinleri ortaya çıkarır.

 ¤ Alanında uzman prodüksiyon ekibi sabırlı ve disiplinli bir çalışmayla çekimi gerçekleştirir.   ¤ Gerekirse çekimler animasyon görüntülerle desteklenir.

Televizyonda yayınlanabilecek kalitede bir reklam filmi üretmek tecrübe, disiplin ve yetenek gerektiren bir iştir. Gürbüz Prodüksiyon alanında uzman ekibiyle pre-prodüksiyon, prodüksiyon ve post-prodüksiyon süreçlerindeki zorlukların üstesinden geliyor. Ortaya çıkan kaliteli ve Creative TV reklam filmleri, iş ortağı markalara artı değer ve PR değeri yaratıyor.

Sosyal Medya Reklam Çekimi

Sosyal Medya Reklam Filmi; firma, kurum ve şirketlerin sadece sosyal medya mecralarında yayınladığı video içeriklerdir. Günümüzde önemi her geçen gün biraz daha artan sosyal medya mecraları, müşteri portföyünü genişletmek ve hedef kitle üzerinde etkin iletişimi sağlamak isteyen bütün firma, kurum ve şirketler için oldukça önemli bir yer tutuyor. Bu mecralarda hedef kitle üzerinde en etkili iletişimi yaratmanın yolu ise video içeriklerden geçiyor.

                             〉Bütün sosyal medya mecralarında bilinirliğinizi arttırın.               〉Müşteri portföyünüzü genişletin.

〉Marka & Ürün prestijinizi maksimum seviyeye çıkarın.          〉Sektördeki rakiplerinizin bir adım önüne geçin.

Gürbüz Prodüksiyon’un alanında uzman creative ekibi, bütün firma, kurum ve şirketlerin sosyal medyadaki video içerik ihtiyacına çözüm ortağı olarak hedef kitle üzerinde en etkili iletişimin kurulmasını sağlıyor. Gürbüz Prodüksiyon’un creative ekibi tarafından hazırlanan video içerikler hedef kitle üzerinde beklenen etkileşimi sağlıyor, müşteri kurumun memnuniyetini maksimum seviyede sağlıyor.

Gürbüz Prodüksiyon müşteri kurumun istekleri doğrultusunda Sosyal Medya Reklam Filmlerini hem gerçek görüntülerle hem de 2D Motion Graphic’lerle hazırlıyor.

¤ Müşteri kurum tarafından gelen brief doğrultusunda ekibimiz hızla metin yazımına başlar.     ¤ Profesyonel çekim ekibi çekim takvimini oluşturur.

 ¤ Yüksek teknoloji ile donatılmış ekipmanlarla sosyal medya reklam filminin çekimleri gerçekleştirilir.   ¤ Maximum memnuniyet ile müşteriye teslim edilir.

Siz de Gürbüz Prodüksiyon'un hazırladığı Sosyal Medya Reklam Filmlerini YouTube, Facebook, Instagram, BluTV, PuhuTV gibi sosyal medya kanallarında yayınlayarak firmanızın dijital ve sosyal medyadaki varlığına güç katabilir, markanızın imajını maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz.

 

Dizi Çekimi

En iyi olma yolunda her zaman bir adım onde olan Gürbüz Prodüksiyon dizi cekimlerinde de sizleri yalnız bırakmıyor... 
Adım Adım Dizi Çekimi

FİKİR AŞAMASI (Development)

Fikir-Finans-Senaryo-Bütçe

YAPIM ÖNCESİ (Pre Production)

Oyuncu seçmeleri (Audition)

Hikaye Çizimi (Storyboard)

Ekip kurulumu, ses, ışık, görüntü, prodüksiyon, reji, sanat, kostüm, makyaj ekipleri

Ekipman listesi Ses, ışık, görüntü ekipmanlarının bir listesi ve çekim programına göre uygunluğu ve ayarlanması.

Çekim Programı (Call Sheet) Gün gün, saat saat çekiminizin programı. Oyunculara ve ekibe dağıtımı.

YAPIM AŞAMASI (Production)

Dizi “yapım aşaması” planlar, sahneler hazırladığımız programa uygun bir şekilde çekilir. Yapım aşaması (production), bir çok ekibin entegre çalışması gereken, görev dağılımının mükemmele yakın olması gereken bir periyottur. Görüntü, ışık ve ses mükemmel olsa bile zaman bu aşamada çok önemlidir. Reji ekibinin işini iyi yapması, sanat ekiplerinin tecrübeli ve hızlı olması, prodüksiyonun eksiksiz hazırlık yapması bu sürecin hatasız ilerlemesini sağlar.

YAPIM SONRASI (Post Production)

Post prodüksiyon süreci, çektiğiniz tüm görüntüleri (footageları) kurgucuya, coloriste ve sesçiye (miksajcıya) teslim ettiğimiz bir aşamadır. Filmin baskın rengine, planlarının uzunluğuna, kullanılacak müziklere, ses efektlerine, yönetmen eşliğinde karar verilir. Hatta bu sürece yapımcı da dahil olur çoğu zaman. Filmin ritmi, verdiği duygu, istenilenin başarılıp başarılamadığı bu süreçte belli olur. Hatta filmin kötü çekilen yerleri toparlanmaya çalışılır veya filmden atılmaya karar verilir. Post prodüksiyon süreci bu yüzden çok önemlidir.

 

Klip Çekimi

Sanatçı, müzisyen ve müzik gruplarının tüm müzik eserleri için stüdyo ortamı ve dış mekan çekimleri ile montaj, kurgu ve video klip çekimi hizmetleri Gürbüz Prodüksiyon'da..
Klip Çekimi Aşamaları

Klip çekiminde önemli unsur müzik ve görsel sanatçıların uyumudur. Bu yüzden öncelikle müzikte kapalı kalabilecek duyguları aydınlatabilmek adına müzik sanatçısı ve yönetmen toplantılar düzenlemelidir. Bu toplantılarda kaba bir kurgu oluşturulmalı ve bu kaba kurgu ayarlanan mekanlar üzerinden yeniden değerlendirilmelidir. Çünkü her yeni mekan klibe yeni bir anlam yükleyebilir. Her yeni mekanda klibin estetik değerini yükseltebilecek organik unsurlar bulunabilmektedir.

Klip Çekimi Aşamaları

Sanatçı Toplantıları

Kaba Kurgu- Klip Taslağının Oluşturulması

Mekan Belirleme

Mekana Göre Storyboard Ayarlanması

Mekana Göre Klip Senaryosunun Tamamlanması

Model, Mekan ve Kostüm Değerlendirmesi

Kamera, Işık ve Kamera Hareket Aksesuarlarının Belirlenmesi

Klip Çekimi

Klibin Kaba Montajı

Revizeler

Yazı, Efekt ve Son Revizelerin Yapılması

Klip Çıktısı- Dijital Ortam ve Tv İçin

Klip Çekimi Son Nokta

Klip tamamlandıktan sonra gerekli izinler alınır ve klip internet, TV veya diğer mecralarda yayınlanır.

Klibin nasıl çekildiği ne kadar önemliyse doğru zamanda, doğru medya platformunda yayınlaması da bir o kadar önemlidir. Çağımız dijital bir çağ bu yüzden klibin YouTube, Facebook, Vimeo gibi video izleme sitelerinde de yayınlanmasına önem vermeliyiz.

 

Eğitim Filmi Çekimi

Gürbüz Prodüksiyon, kurumsal ve kişisel tüm eğitim filmi ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Gerek kurumsal oryantasyon filmleri, gerekse satışa yönelik ticari eğitim filmleri Gürbüz Prodüksiyon’un deneyimiyle dilediğiniz zaman sizler için hazırlanılabilir ve dilerseniz kapak tasarımından dağıtıma kadar tüm kalemleri sizin için üstlenilebilir. İster bir eğitim kurumu olun ve kendi video eğitim sitenizi / DVD setinizi çıkartmayı planlayın, isterseniz de kurumsal insan kaynakları olarak personel eğitimleri için kolay anlaşılır eğitim filmleri isteyin, Gürbüz Prodüksiyon her alanda sizlere anahtar teslim hizmetler sunuyor.
Eğitim Filmi Çekimi Aşamaları

Eğitim Filmi Aşamaları

Senaryo yazımı

 Cast oluşturulması

 Sunumlarınızın yada animasyonlarınızın hazırlanması

Teknik ekip ve ekipman hazırlığı

 Stüdyo

 Filmin tüm prodüksiyonu

 Montaj

Ünlülerden Eğitim, start-up projesi Gürbüz Stüdyo’nun prodüksiyonunu üstlendiği projelerden biridir.

Stüdyo, çekim, kurgu hizmetleri Gürbüz Stüdyo tarafından verilmektedir.

Sizleri de eğitim filmi çekimleriniz için Maltepe Stüdyomuza bekleriz.

Konser Çekimi

Konser çekimi kendi kuralları, iç dinamikleri olan bir görsel alandır...
Bir organizasyonun video kaydını almak onu sadece belgelemek amaçlı değildir. Yaratıcı bir titizlikle vurgulanmak istenen özelliklerini ön plana çıkaracak şekilde çekimini yapmak
ve bunu en hızlı, en iyi formatta sunmaktır. Gürbüz Prodüksiyon, çekim ve kayıt hizmetlerini profesyonel bir ekip ile yürütmektedir.