Fujifilm XF 56mm f1.2 R Lens

Fujifilm XF 56mm f1.2 R Lens

Işıklılığı yüksek, dar açılı (tele) objektif. F 1.2 değerindeki geniş açıklığı ile yumuşak bir alan derinliği etkisi ("bokeh") yaratan bu objektif, 56mm (85mm eşdeğer) odak uzaklığı ile konuya çok rahat bir mesafenin tutulmasını sağlar.
X dizisi makineleri, ten renklerinin doğal verimi ile tanınırlar. Bu objektif ile birlikte portre fotoğrafçıları, olağanüstü sonuçlar elde ederler. FUJIFILM'in nano teknolojilerinin bir doruk ürünü olan dahili APD filtresi sayesinde konunun daha da özgürleştirildiği, daha da yumuşak bir "bokeh" etkisi sağlanır. Fotoğrafçı, portre çekimleri dahil tüm çalışmalarında yaratıcılığını özgürce yaşayabilir.

350tl Sayfa-1
TANITIM
TEKNİK ÖZELLİKLER
İÇİNDEKİLER
FİYAT LİSTESİ

Fujifilm XF 56mm f1.2 R Lens Tanıtım

Işıklılığı yüksek, dar açılı (tele) objektif. F 1.2 değerindeki geniş açıklığı ile yumuşak bir alan derinliği etkisi ("bokeh") yaratan bu objektif, 56mm (85mm eşdeğer) odak uzaklığı ile konuya çok rahat bir mesafenin tutulmasını sağlar. X dizisi makineleri, ten renklerinin doğal verimi ile tanınırlar. Bu objektif ile birlikte portre fotoğrafçıları, olağanüstü sonuçlar elde ederler. FUJIFILM'in nano teknolojilerinin bir doruk ürünü olan dahili APD filtresi sayesinde konunun daha da özgürleştirildiği, daha da yumuşak bir "bokeh" etkisi sağlanır. Fotoğrafçı, portre çekimleri dahil tüm çalışmalarında yaratıcılığını özgürce yaşayabilir.

Apodizasyon* filtresi vasıtası ile daha yaratıcı çekimler yapılır
FUJINON XF 56mm F1.2 R APD objektifi, tamamen açık diyaframda bile (F 1.2) olağanüstü bir keskinlik sunmaktadır. Apodizasyon filtresi ise daha da yumuşak bir "bokeh" etkisi yaratır. Bir taraftan keskinlik, diğer taraftan muhteşem güzellikteki "bokeh" etkisi, kabartma gibi duran portre çekimlerinin oluşmasını sağlarlar.

Objektifin inanılmaz seviyedeki çözünürlüğü, 8 küme halinde 11 öğenin toplandığı yeni optik yapılandırması sayesinde gerçekleşir. İki adet ED (çok düşük dağılma) ve bir adet çift yüzlü küresel olmayan (asferik) öğeler küresel sapkıları dizginleme görevini üstlenirler. Böylece, özellikle çok açık diyaframlı çekimlerde ışığın mükemmel olarak kapsanması temin edilir. Bunların haricinde iki adet ED cam ve üç adet birbirine tutturulmuş mercek sayesinde renksel sapmalar da etkili olarak azaltılır.

Tüm cam yüzeyler FUJIFILM'in emsalsiz HT-EBC (Yüksek geçirgenlikli elektron ışınlı kaplama) yöntemi ile kaplanmış olduğu için ışık dağılmaları ve diyafram lekelerine karşı koyulur ve fevkalade sonuçlar elde edilir.

Objektif, FUJIFILM'in benzersiz "X-Trans&trade" ışık algılayıcısının kuvvetinin tamamından faydalanır. Alçak geçiş filtresi olmayan CMOS ışık algılayıcı sayesinde çok yüksek betimleme niteliğine ulaşılır. Işık dağılmaları ve diyafram lekeleri, çok güçlü karşı ışık gibi aksi ışık şartları altında bile, başarı ile bastırılır.

Objektifin başarımı, X dizisinden ve objektif kiplemesini en iyi hale getirme teknolojisi (LMO) bulunan bir makine ile kullanıldığında daha da arttırılır. LMO teknolojisi çarpıklıkları düzelterek, resim alanının tamamında keskin olan bir fotoğraf oluşturur ve küçük diyafram açıklıklarında bile gerçeğe sadık bir derinlik etkisi yaratır.

Apodizasyon* filtreli bir objektifte otomatik netleştirme
Apodizasyon filtreleri eskiden, yalnızca el ile netleştirme yapan objektiflerde kullanılırdı. XF 56mm F 1.2 R APD ile birlikte bu filtre ilk defa yüksek kesinlikli bir AF objekifte görev yapacak. Obdüratör mekanizmasının neredeyse tamamen sessiz olarak çalıştığı X dizisinden bir makine ile birlikte kullanıldığında, çok doğal bir etkisi olan çekimler elde edilir.

Film Benzetim Kipleri ile Kimyasal Filmlerin Havası Yeniden Yaratılır
X dizisinin sistem makineleri, FUJIFILM'in kimyasal film malzemelerindeki renk ve renk basamakları alanlarında 80 yıllık tecrübelerine dayanarak geliştirilen bir film benzetim kipi ile donanmışlardır. Portre çekimleri için özel olarak geliştirilen "Profesyonel Negatif" film benzetimi ile birlikte bu objektif vasıtası ile çok hoş ten rengi betimlemeleri elde edilir.

Fujifilm XF 56mm f1.2 R Lens Teknik Özellikleri

Fujifilm XF 56mm f1.2 R Lens Kiralama Paket İçindekiler

Ekipman Fiyat Listesi

Kiralama Süresi Kiralama Toplam Fiyatı Günlük Karşılık Fiyatı
1 Gün 350 TL 350 TL
3 Gün 840 TL 280 TL
5 Gün 1310 TL 262 TL
7 Gün 1715 TL 245 TL
14 Gün 2940 TL 210 TL
21 Gün 4040 TL 192 TL
30 Gün 5250 TL 175 TL