Fujifilm XF 50mm f1.0 R WR Lens

Fujifilm XF 50mm f1.0 R WR Lens

XF50mmF1.0 R WR çok hızlı bir orta telefoto prime objektif olup 50mm odak uzunluğuna (35mm film formatta 76mm eşdeğerinde) ve F1.0 maksimum diyaframa sahiptir. Fujifilm’in bugüne kadar ürettiği en hızlı objektif olan XF50mmF1.0 R WR, geniş çaplı tasarımı sayesinde benzersiz çözümleme gücüne erişir ve arka planları yumuşaklık zenginliğine rağmen odaklamadan çıkartarak, muhteşem alan derinliği (bokeh) de üretir. Köşeden köşeye keskinlik için diyafram açıklığı kısılabilir ve böylece farklı tarzlarda görüntüler elde edilebilir.

350tl Sayfa-1
TANITIM
TEKNİK ÖZELLİKLER
İÇİNDEKİLER
FİYAT LİSTESİ

Fujifilm XF 50mm f1.0 R WR Lens Tanıtım

XF50mmF1.0 R WR çok hızlı bir orta telefoto prime objektif olup 50mm odak uzunluğuna (35mm film formatta 76mm eşdeğerinde) ve F1.0 maksimum diyaframa sahiptir. Fujifilm’in bugüne kadar ürettiği en hızlı objektif olan XF50mmF1.0 R WR, geniş çaplı tasarımı sayesinde benzersiz çözümleme gücüne erişir ve arka planları yumuşaklık zenginliğine rağmen odaklamadan çıkartarak, muhteşem alan derinliği (bokeh) de üretir. Köşeden köşeye keskinlik için diyafram açıklığı kısılabilir ve böylece farklı tarzlarda görüntüler elde edilebilir.

XF50mmF1.0 objektifte kullanılan DC otofokus motoru sayesinde maksimum F1.0 diyafram ile yapılan çekimlerde dahi hızlı ve doğru otomatik netlik elde edilir. Portre çekimlerinde gerekli olan hassas odakalama ihtiyacına sığ alan derinliğinden dolayı manuel netleme ile ulaşılması zor olsa da X Serisi fotoğraf makinelerinde bulunan Yüz / Göz AF özelliğini istenilen sonuca ulaşılmasına imkan sağlar.

Video çekimlerinde olduğu gibi el ile odaklamanın gerekli olduğu zamanlarda el ile odaklama halkasının sunduğu 120 derece dönme imkanı ile kesinlikli ve gelişmiş kontrol ile odak aralığında hızlı hareket ederek sonsuz ayarına erişmek mümkün olur. Sonuçta geniş çaplı bir F1.0 lens olmasına rağmen ağırlığı, büyüklüğü ve hava şartlarına karşı dayanıklı olması bu lensi, her profesyonel fotoğrafçı için pratik bir seçim haline getirmektedir.

FUJIFILM XF50mmF1.0 R WR keskinliği, önceden hiç görmediğiniz kadar tecrübe etmenizi sağlar. Parlaklık azalması olmadan ve sapmaları kontrol edebilme imkanı ile aşırı yumuşaklıkta alan derinliği (bokeh) yaratılır. Bu F1.0 lensteki pratik AF ve hava şartlarına dayanıklılık, doğa şartlarının sebep olabileceği her türlü endişeyi giderir. XF50mmF1.0 dünyayı çekme tarzınızı değiştirebilecek güçte bir objektiftir.

Yeni Bokeh Deneyimi
XF50mmF1.0 R WR lensin yumuşak hatları ve kremamsı alan derinliği (bokeh) tanıdığınız başka F1.0 lenslerdeki gibi değildir. İnce kontrollü sapmalar ve keskin kenarlar lensin arka planlar ile ön planlar arasında sıradışı bir denge yaratabildiği anlamına gelir. İyi tasarlanmış bu kontrsta şahit olmak yaratıcılığınızı cezbedecek ve ilham verecektir.

Yakın ve Uzak Ayrımı
35mm formatta 75mm eşdeğerinde olan bakış açısı üstün resim kalitesi ile birleştirildiğinde, dünyayı bambaşka karelerde yansıtma imkanı elde edersiniz. XF50mmF1.0 R WR lens konuyu, arka planı ve ön planı mesafe ne olursa olsun ayrıştırarak, fotoğraflarınıza nokta ışık getirir. Her halükarda ön planlar ve arka planlar, çok güzel alan derinliği halinde bir fotoğrafın esas özelliklerindendir ve "odak" kelimesinin hakiki anlamını gerçekleştirmenizde yardımcı olurlar.

Güven Yaratan AF
Alan derinliği sığ olan bir lens kullanıldığında en ufak bir hata bile affedilmez. F1.0 seviyesinde bu kadar kesinliği olan lensleri kullanmak sabır gerektirir. XF50mmF1.0 R WR normal F1.0 lenslere benzemez. Aynasız sistemin avantajlarını da kullanarak bu lens, yüz ve göz AF ve faz algılamalı pikseller dahil makinenin otomatik odaklamasını kullanarak yüksek kesinlikten faydalanır. Sabırlı olmadığınızda dahi bu çok gelişmiş objektif sayesinde tam kontrol yine de sizde olur.

Aynasız kameralar için dünyanın ilk F1.0 AF lensi
Herhangi bir aynasız sistem için (full-frame aynasız sistemlerde dahil) üretilmiş dünyanın ilk AF F1.0 lensi olan XF50mmF1.0, önceki XF lenslere nazaran sensöre daha fazla ışık gelmesini sağlayarak -7EV ışıklılık seviyesinde bile otomatik odaklamanın çalışabilmesini mümkün kılar. Önceki sınır olan -6EV ışıklılık seviyesine azami diyaframı F1.4 (*2) olan lensler ile erişilmekteydi ancak X Serisi kullanıcıları artık, karanlığa yakın ortamlarda bile hızlı ve kesinlikli otomatik odaklamayı kullanabilirler. Sensör üstü Faz Algılamalı Otomatik Odaklama (PDAF), Yüz / Göz AF ve güçlü DC motoru gibi eklenen yararlı özellikler ile sığ alan derinliklerinde kesinlikli ve hızlı AF artık mümkün olmaktadır.

Muazzam sığlıkta alan derinliği elde edersiniz
XF50mmF1.0 R WR dokuz grup halinde toplanmış 12 adet mercek öğesinden meydana gelir. Bu öğelerin içinde küresel sapmaları en iyi şekilde kontrol edebilmek için bir adet asferik ve iki adet ED mercek öğesi vardır. Azami F1.0 diyaframında veya buna yakın bir açıklıkta kullanıldığında XF50mmF1.0 R WR, şaşılacak derecede dar olan alan derinliği üretebilmektedir. Lensin kesinlikli olarak tasarlanmış olan yuvarlanmış diyaframı geniş ve yumuşak alan derinliği (bokeh) üreterek profesyonel bir görünüm sağlarken çarpıcı sadelikte ve neredeyse üç boyutlu kalitesinde olan ve köşeden köşeye keskin olan portreler yaratmanızı sağlar. Bu yeni gücü seçmeli odaklamada kullanarak ve sadece konunun gözlerini odağa alarak, yakın çekim büyüleyici karakter çalışmaları yapabilirsiniz. Ancak bu lens sadece portreler için değildir. Bu lensi sokağa çıkartıp veya bir lifestyle seansına götürüp karışık mekanlardan konularınızı ayırabilir ve temiz arka planlara sahip olabilirsiniz.

Fujifilm XF 50mm f1.0 R WR Lens Teknik Özellikleri

Fujifilm XF 50mm f1.0 R WR Lens Kiralama Paket İçindekiler

1 Adet - Fujifilm XF 50mm f1.0 R WR Lens
1 Adet - Taşıma Çantası

Ekipman Fiyat Listesi

Kiralama Süresi Kiralama Toplam Fiyatı Günlük Karşılık Fiyatı
1 Gün 350 TL 350 TL
3 Gün 840 TL 280 TL
5 Gün 1310 TL 262 TL
7 Gün 1715 TL 245 TL
14 Gün 2940 TL 210 TL
21 Gün 4040 TL 192 TL
30 Gün 5250 TL 175 TL