Fujifilm GFX100 Aynasız Orta Format

Fujifilm GFX100 Aynasız Orta Format

Kompakt ve hafif gövde
Zorlu hava koşullarına dayanıklı yapı
100MP+ 55mm büyük format CMOS sensör
X-Processor 4 işlemci
Gövde dahili görüntü sabitleme sistemi
4K/30P video / 10bit renk derinliği
Sensörün tamamında safha keşifli pikseller
Bağlantı G Mount

1000tl
TANITIM
TEKNİK ÖZELLİKLER
İÇİNDEKİLER
FİYAT LİSTESİ

Fujifilm GFX100 Aynasız Orta Format Tanıtım

Gelecek için hazır
FUJIFILM'in aynasız dijital fotoğraf makine sistemi GFX profesyonel fotoğrafçılık dünyasının en yüksek betimleme seviyesine erişti. Sistem evrimini sürdürüyor. GFX100, kendisini tarihte üretilmiş olan en yüksek sınıftaki çözünürlüğe sahip aynasız dijital fotoğraf makinesi yapan 55mm Büyük Format bir CMOS sensör kullanmaktadır. GFX100 modeli FUJIFILM'in betimleme ve optik teknolojilerden oluşan eşsiz birleşimi ile gelmekte ve fotoğrafçılığın geleceğini yıllarca öncesinden müjdelemektedir.

Film çekimleri
Yeni görüntü sensörü ile yüksek hızlı okuma ve yüksek performanslı dördüncü kuşak işlemci “X-Processor 4” motorunun birleşimi makineye, 35mm formattan büyük bir sensöre sahip ve tüketiciye yönelik geniş formatlı aynasız dijital makineler arasında dünyada bir ilk olarak, 4K30p video (10bit 4:2:2 harici ve 10bit 4:2:0 dahili) kayıt edebilmektedir.

Odaklama / Seri çekimler
GFX100 modeli, hassasiyetleri ve hızları ile övülen dördüncü kuşak X serisi makinelerden (X-T3 ve X-T30) uyarladığımız faz algılamalı AF algoritmaları kullanan ilk GFX modelidir. Algoritma sayesinde sensörün tamamında bulunan 3,76 milyon faz algılamalı pikselin tamamı kullanılması ile birlikte “Tek nokta” AF ile “Bölge” ve “Geniş izleme” AF standartlarında çalışan 55mm LF (büyük format) makineler için AF hızı ve hassasiyetinde yeni standartlar oluşturulmuştur. Bu etki özellikle ağır odak lens öğeleri kullanarak geleneksel kontrast AF sistemine nazaran %210 hız gelişmesi sağlayan prime lensler kullanıldığında göze çarpar.

55mm Büyük Format CMOS sensör
GFX serisinin 55mm büyük format (43.8 x 32.9mm) sensör kullanması ultra yüksek görüntü çözünürlüklerinin yolunu açmıştır. GFX100 modeli, yüksek çözünürlüklü sensörü ile yumuşak dereceleme ve görüntü keskinliği sunmaktadır. Bu gelişme, film kullanan makineler çağından beri orta formatta uzmanlık kazanmış olan FUJIFILM sayesinde mümkün olmuştur. 100MP+ sensör ile mümkün olan şaşırtıcı fotoğrafik potensiyeli tecrübe edinin.

FUJIFILM G Mount bağlantısı
G Mount bağlantısı GF lenslerin 100MP+ sensörler ile bağdaşmasını sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Aynasız sistemin avantajlarından azami biçimde faydalanan G Mount bağlantısı, makinenin kompakt biçimine katkıda bulunan ve GF lenslerin tasarımı ve gelişmiş performansını yansıtan kısa flanjlı bir odak uzaklığına sahiptir. Büyük bir CMOS sensör ile birleştirildiğinde sistem, çevresel ışık düşmelerini önler ve böylece kenardan kenara şaşırtıcı keskinlik sunar.,

 

PROVIA / StandardRenkleri, aynen hatırladığınız biçimde büyük bir sadakat ile üreten ve genel kullanım için standart mod.
Velvia / VividYüksek yoğunluk ve “hatırlanan” renklerin birleşimi ile bu seçenek, manzara çekimleri için ideal olan canlı renkler üretir.
ASTIA / SoftYumuşak bir etki ile yüksek yoğunluk birleştiren bu opsiyon radyant ten tonları ve yumuşak geçiş sunar.
CLASSIC CHROMEHemen göze çarpmayan renkler ve çok güzel yumuşatılmış renk tonlerı sunan bu benzetim eski zaman dia filmlerini hatırlatır.
PRO Neg.HiÖzellikle yassı ışıkta, keskin zıtlıklı portreler üretir. Bu tercih, kendisini “hâtırat renkleri” teknolojisi temelinden ayrı kılan doğal ten renkleri sunar.
PRO Neg.StdYönetilen ışık altında çekilen portrelerde doğru ve doğal ten renkleri üretir.
ETERNA / CINEMABir sinema filmi havasını veren yumuşak renkler ve zengin gölge tonları.
ACROSBirinci sınıf tek renkli kip ince doku, derin siyahlar ve yumuşak tonlar sunar.
MONOCHROMEGenel olarak kullanılan tek renk kipi, aynen ACROS kipinde olduğu gibi üç adet filtre tercihi (Sarı, Kırmızı ve Yeşil) sunar.
SEPIAKarenin tamamına sıcak bir ton ekleyerek fotoğrafa sepya havası katar. Zamansız bir konuya uygulandığında nostaljik bir hava yaratır.

4K Video / 10bit Renk derinliği
GFX makinelerde bulunan 55mm büyük format sensörün tam potansiyeli hem fotoğraf hem de video çekimlerinde ortaya çıkar. En yeni sensör ile "X-Processor 4" işlemcinin birleşimi 4K/30P video için desteği mümkün kılmaktadır. Makinenin sinema kameralarından daha büyük olan sensörü sığ bir alan derinliği, 10-bit çıkışlı gelişmiş tonal dereceleme ve daha yüksek ISO duyarlılığı üretir. 55mm büyük format sensör daha ayrıntılı dokular içeren görüntüler üretirken üç boyutlu tanımlamalar da oluşturarak ortamın havasını gerçekteki gibi yansıtır. FUJIFILM'in aynı adlı sinema filmini tekrarlayan "Eterna" dahil tüm film simülasyon modlarını video çekimlerine de uygulamak mümkündür. Bunların yanı sıra makine, dijital makine kenar oranını (17:9) ve H.265 aile H.264 gibi sıkıştırma kodu çözücüleri destekler. Ayrıca azami 400Mbps bit oranı seçmek mümkündür.

HDMI ve SD karta eşzamanlı çıkış
Yüksek hızlı görüntü işleme motoru X-Processor 4, 4K/30P 4:2:0 10bit dahili SD kard kaydı (H.265 seçili olduğunda) ve aynı zamanda 4K/30P 4:2:2 10bit HDMI çıkışı azami 400Mbps*** ile destekler. Ayrıca All-Intra*4 / Long-GOP, vs. seçebilirsiniz. İşlemcinin gelişmiş kapasitesi, video görüntüleri makinenin LCD ekranında ve harici bir monitörde izlenirken filminizin, bir kayıt cihazına doğrudan aktarılabilmesi anlamına gelmektedir.

F-Log / HLG desteği
GFX100 modeli, uluslararası ITU-R BT.2100 standartlarında tanımlanan formatlardan biri olan HLG (Hybrid Log Gamma) formatında video filmleri çekebilmekte ve geniş devingen alanlı bir gamma eğrisi tarafından nitelendirilen F-log kayıtları da yapabilmektedir. 10-bit renk derinliği ile kazanılan renk bilgileri sayesinde makine, geniş aydınlık alanı olan ortamların ve yüksek renk doygunluğu olan konuların birinci sınıf kalitede görüntülerini sadakatle kayıt eder.
Notlar
*Codec ve Bit oranı kayıt cihazına bağlı olarak değişebilir.
**Kare oranından daha yavaş enstantane seçilemez.
***4K/29.97P, 25P, 24P or 23.98P ayarlarında mümkündür.
400Mbps ile film çekmek için Video Speed Class V60 veya üstü bir SD kart kullanınız.
*4 H.265/HEVC seçili olduğunda 4K/29.97P, 25P, 24P, 23.98P, ve FHD/59.94P, 50P, 29.97P, 25P, 24P, 23.98P mümkündür. H.264 ile uyumlu değildir.

Fujifilm GFX100 Aynasız Orta Format Teknik Özellikleri

Fujifilm GFX100 Aynasız Orta Format Kiralama Paket İçindekiler

1 Adet - Fujifilm GFX100 Aynasız Orta Format
1 Adet - Şarz Aleti
2 Adet - Batarya
2 Adet - Kart
1 Adet - Taşıma Çantası